top of page

Калейдоскоп педагогічних ідей та знахідок

  • Фото автора: shkola21ch
    shkola21ch
  • 10 мар. 2021 г.
  • 2 мин. чтения

Обновлено: 20 мар. 2021 г.

10 березня 2021 року в Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21 відбулось засідання педагогічної ради з теми «Калейдоскоп педагогічних ідей та знахідок». Безпосередніми героями заходу стали вчителі, які атестуються у 2021 році, а саме: Бужланова Л.В., Лазука О.М., Гавриленко В.Ю., Лорсанова І.Л.

Вчителі запросили педколектив на сучасний урок, під час якого поділилися родзинками професійної діяльності. Для роботи об’єднались у групи.





Лазука О.М., учитель початкових класів, показала практичні шляхи реалізації підходу "навчання через гру" де LEGO є універсальним інструментом створення сприятливого розвивального простору. Виконуючи веселі завдання та граючись набором з шести цеглинок LEGO педагоги потренували пам'ять, увагу, пригадали дитячі віршики та загадки.

Проведена вчителем руханка забезпечила психологічне розвантаження та посприяла активізації уваги учасників, а також допомогла формуванню атмосфери довіри в групі та підвищила рівень її згуртованості.



Бужланова Л.В., учитель інформатики, продемонструвала перелік джерел та онлайн платформ на допомогу педагогам в організації навчання. Зазначила, що наступні програми зацікавлять не лише школярів, а й вчителів та батьків, бо сучасні технологічні можливості диктують свої умови, коли ера «крейди і дошки» виглядає як атавізм. І якщо комп’ютери та планшети діти дуже полюбляють, то важливо показати їм, що вони можуть бути не тільки споживачами розважальних програм, а й самі щось створювати, вивчати будь-який предмет.

Сучасні навчальні програми дають такі можливості, про які людям раніше і не снилося. Відкриваючи для своїх учнів чи власних дітей ці ресурси, ми показуємо зручний спосіб навчатися і отримувати потрібні знання.

Продовжила природничу тему Лорсанова І.Л., учитель географії, яка продемонструвала методичний прийом за допомогою якого можна зробити учнів активнішими, створити на уроці атмосферу дослідження та показати, як знання, які отримують діти в школі, пов’язані з реальним життям. Згодом колеги змагаючись у групах пригадували географічні назви на певну літеру.

Колеги із захопленням виконували запропоновані завдання, визначаючи власні потреби та ресурси.

Практичний психолог школи Гавриленко В.Ю. провела психологічну вправу "Годинник", яка була спрямована на згуртування педагогічного колективу, емоційну стійкість, впевненість в собі, доброзичливе ставлення один до одного.

Виконуючи цю вправу, педагоги вчилися розуміти один одного. Психологічна вправа мотивувала педагогів до самовдосконалення, рефлексії, оволодіння механізмами комунікативної компетентності.




Підсумовуючи, колеги заповнили «Рюкзачок вражень» (Що найбільше сподобалось? Що б використали у своїй роботі? Що було складним?


Comments


bottom of page